Pružimo si ruke

U Multimedijalnoj dvorani POU Kutina, uz Dan grada, otvorena je izložba fotografija nastala u sklopu projekta „Pružimo si ruke“, kojim se kroz susrete djece i starijih osoba promiču međugeneracijska suradnja, razumijevanje i zajedništvo.

Fotografije su nastale tijekom radionica „Bacimo ćakulu!“, u kojima su članovi Dječjeg gradskog vijeća Kutina razgovarali, družili se i čitali priče korisnicima kutinskih domova za starije osobe. Posebnu simboliku imaju fotografije ruku mladih i starijih sudionika, koje svjedoče o povezanosti generacija.

Program otvorenja obogatili su vijećnici i njihovi suradnici igrokazom „Iz školskih klupa“, a u ime Grada Kutine okupljene je pozdravila Vlatka Antolović, viša savjetnica za odgoj i obrazovanje.