Županija nastavlja dodjelom jednokratnih novčanih pomoći studentima

Sisačko-moslavačka županija je donijela Odluku o dodjeli jednokratnih novčanih pomoći redovitim studentima s područja naše županije za akademsku godinu 2024./2025.

Pravo na dodjelu jednokratne novčane pomoći imaju studenti koji imaju prebivalište na području naše županije i koji upišu prvu godinu redovnog studija na području županije, dakle ili Metalurški fakultet u Sisku ili Učiteljski fakultet, Odsjek u Petrinji u novoj akademskoj godini te oni studenti koji nisu korisnici stipendija i potpora iz drugih izvora.

Jednokratne novčane pomoći isplaćivat će se godišnje jednokratno u iznosu od 670 eura onim studentima koji uredno dostave dokaze da zadovoljavaju uvjete ove odluke. Podnositelji trebaju imati otvoren žiro ili tekući račun, a rok za dostavu zahtjeva je 1.listopada ove godine.

Više o odluci može se pročitati na mrežnim stranicama Sisačko-moslavačke županije.