U tijeku je upis u I. razred srednje škole

U tijeku je upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.. Odabir obrazovnih programa počeo je 25. lipnja, a traje do 7. srpnja, dok su prijave programe koji zahtijevaju dodatne provjere zaključene 28. lipnja. Konačne ljestvice poretka bit će objavljene 9. srpnja.

Prijave i upisi u srednje škole provode se elektroničkim putem, na stranici upisi.hr.

Na području naše županije 15 je srednjoškolskih ustanova kojima je osnivač Sisačko-moslavačka županija. Ukupno je to 1435 upisnih mjesta. Na području Kutine, u Srednjoj školi Tina Ujevića Kutina je 106, a Tehničkoj školi Kutina 108 upisnih  mjesta. U Srednjoj školi Novska ima mjesta za upis 104 budućih srednjoškolca.

Što se tiče Siska, Ekonomska škola Sisak ima 72, a sisačka Gimnazija 120 mjesta. Industrijsko-obrtnička škola  Sisak upisuje 84 učenika, Srednja škola Viktorovac 158, Strukovna škola 160, a Tehnička škola Sisak 128 netom završena osnovnoškolca. U Srednjoj školi Glina 80 je upisnih mjesta, u Srednjoj školi Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica također 80 mjesta, u Srednjoj školi u Topuskom 84 su mjesta za upis, a u Srednjoj školi Petrinja 106.

Na području naše županije i dvije su Glazbene škole, ona u Novskoj upisuje 10, a Glazbena škola Frana Lhotke u Sisku 21 učenika. Također, Glazbena škola u Sisku upisuje i 14 učenika u pripremno obrazovanje u trajanju od 2 godine.

Učenici koji se ne upišu u ljetnom upisnom roku, moći će to učiniti u jesenskom, za koji prijave u sustav i prijave obrazovnih programa počinju 20. kolovoza, a konačni rezultati upisa bit će objavljeni 27. kolovoza.