Zajedno za glazbu

Pokrenuta je crowdfunding kampanju “Zajedno za glazbenu” na platformi GoGetFunding. Cilj kampanje koja traje do 28.veljače je skupiti 200.000 eura.

„Nadamo se da ćete se uključiti donacijama i pomoći da vratimo glazbu u dječje ruke i u cijeli naš kraj. Snimili smo video koji se može vidjeti na platformi, pogledajte, poslušajte i djelujte. Pomognite da glazba nastavi svoj život u Sisku i Sisačko-moslavačkoj županiji.  Naše učenice i učenici svirat će za svoju glazbenu školu, podsjećajući sve nas na važnost glazbene kulture i obrazovanja kao ključnog dijela oporavka od ova grozne tragedije. Zaustavimo tišinu u Sisku i Petrinji.“ – poručuju iz Glazbene škole Frana Lhotke.

Podsjetimo, riječ je o jedinoj srednjoškolskoj glazbenoj ustanovi u našoj županiji koju pohađaju i učenici s područja Moslavine.