Danas u našoj županiji nema novooboljelih od koronavirusa

U posljednja 24 sata u Sisačko-moslavačkoj županiji nema novooboljelih osoba od zarazne bolesti COVID-19.

Od trideset i dva pacijenata s područja naše županije, dvanaest pacijenata je ozdravilo, te imamo sada dvadeset pozitivnih pacijenta na našem županijskom području. U Domu umirovljenika u Petrinji i Sisku zasad nemamo oboljelih kako korisnika tako niti djelatnika od ove bolesti.

Apelira se na sve stanovnike da provode socijalno odgovorno ponašanje i dosljedno provode sve preporuke i naputke Nacionalnog kriznog Stožera.

Iz županijskog Stožera napominju kako vrijeme za opuštanje još uvijek nije stiglo. Virus se prenosi kapljičnim putem i ukoliko stanovnici naše županije ne ograniče svoje kretanje kao i nastavak obaveze pridržavanja svih preporuka s naglaskom na socijalnu distancu, epidemiološka situacija može se i pogoršati. Uspjeh borbe protiv ove bolesti ovisi o svijesti i disciplini svih naših stanovnika. Ovu bolest COVID-19 ne sprječava niti suzbija medicinsko dostignuće i umijeće hrvatskih stručnjaka već model ponašanja ljudi.