Ekipa MUP-a odličnim nastupom na Splitskom polumaratonu otvorila trkačku sezonu

U nedjelju 24. veljače 2019. godine u organizaciji Maraton kluba Marjan održana je manifestacija 19. SPLIT HALF NARATHON koja se sastojala od sportskog sajma „Start“, humanitarne utrke „dm dječje milje“, utrke građana na 5 km „Trofej Slobodne Dalmacije, utrke polumaratona i štafetnog polumaratona, te dodjele medalja i završne zabave.
Na glavnoj utrci -polumaratonu ukupno je sudjelovalo 1866 trkačica i trkača kojima su pripale medalje u obliku Dioklecijanove palače.
Ove godine na 19. izdanju Splitskog polumaratona nije bilo snijega kao prošle godine, već je bilo vedro i jako hladno. Osjećaj hladnoće dodatno je pojačavala jaka bura.

Splitski polumaraton je prvo kolo 1. hrvatske lige HUVA na kojem je naš klub otvorio trkačku sezonu.
Boje našeg kluba branila je Tanja Samardžić koja je sa rezultatom 1:33:11 ostvarila 17. mjesto u ukupnom ženskom poretku i 8. od hrvatskih trkačica.
U muškoj konkurenciji prva tri mjesta osvojili su Kenijaci. Pobjedniku 19. Splitskog polumaratona Samuelu Kiplimo trebalo je samo 1 sat, 4 minute i 7 sekundi da pretrči 21 km! Oko pola minute kasnije kroz cilj su prošli njegovi zemljaci Joel Mwangi (1:04:35) i Evansa Tanui Kipngetich (1:04:37). Najbrži Hrvat je Goran Grdenić (1:12:49) postigao je 7. mjesto u ukupnom muškom poretku.
Ove godine splitski polumaraton pretrčao je i slovenski predsjednik Borut Pahor (1:58:14) i postigao 810. mjesto u ukupnom muškom poretku.
U ženskoj konkurenciji pobijedila je Etiopljanka Buzuayehu Mohamed Ahmed s novim rekordom staze – 1 sat, 13 minuta i 19 sekundi. Druga je bila također Etiopljanka Genet Beyene (1:13:27) dok je treća bila Hrvatica Nikolina Šustić (1:18:58).