Napreduje gradnja sportske dvorane u Velikoj Ludini

Radovi izgradnje nove sportske dvorane u Velikoj Ludini polako se približavaju kraju.
Kako ističe načelnik Dražen Pavlović, trenutno se radi na ugradnji instalacija i unutarnjem uređenju, a s povoljnijim vremenskim prilikama trebalo bi započeti i uređenje okoliša.
Ova suvremena sportska dvorana u središtu Velike Ludine bit će površine 2.476,30m2 s tribinama za 500-tinjak gledatelja i svim sadržajima potrebnim za razvoj turizma i sporta na širem području.
Ona je samo dio projekta „Ulaganja u razvoj turističkih proizvoda visoke dodane vrijednosti s ciljem doprinosa regionalnoj diversifikaciji i specijalizaciji hrvatskog turizma“, najznačajnijeg u povijesti ove općine, vrijednog nešto više od 6,7 milijuna eura, a koji se sa 6,1 milijun eura financira EU sredstvima putem natječaja Ministarstva turizma i sporta. Osim dvorane uređuje se i hostel kapaciteta 40 osoba, na katu Društvenog doma.
Kako ističe načelnik, ovo je zaista sjajan projekt za Veliku Ludinu i sigurno će doprinijeti poboljšanju kvalitete života, a i razvoju same općine.