Uhićen je Nikola Domitrović, bivši županijski čelnik SDP-a

U velikoj akciji USKOK-a vezanoj uz Kliniku za psihijatriju Sveti Ivan u Jankomiru proveden je niz uhićenja.

Među uhićenim osobama u aferi oko namještanja poslova je i Nikola Domitrović iz Kutine, čije je tvrtka I-RED d.o.o., prema registru ugovora, proteklih godina radila za tu kliniku razne poslove sanacije i obnove manjih vrijednosti, piše Večernji list.

Nikola Domitrović od 2018. do srpnja 2020. godine vodio je  županijsku organizaciju SDP-a, također, bio je i predsjednik SDP-a Kutina te predsjednik Gradskog vijeća Kutine od 2013. do 2017. godine.

Iako već neko vrijeme živi i radi u Zagrebu, tvrtka I-RED, osnovana 2011. godine, registrirana mu je na kutinskoj adresi. Registrirana je za inženjerstvo i s njim povezano tehničko savjetovanje, ali i građevinarstvo, projektiranje i nadzor. Prema javno dostupnim podacima, tvrtka ima znatan skok prihoda u 2023. i 2024. godini.

I dok je 2021. i 2022. prihod tvrtke bio nešto iznad 270.000 eura, 2023. je skočio na 890.00 eura, a 2024. je bio 718.000 eura. U cijelom tom razdoblju od 2021. bilježe se i ugovori s Klinikom za psihijatriju, ali i ugovori relativno manjih vrijednosti u jednostavnoj nabavi.

Prema registru ugovora njegova tvrtka I-RED je godinama radila za Kliniku i to manje poslove sanacije, a prema izvorima iz USKOK-a upravo su  radovi rascjepkani na manje vrijednosti, kako bi se izbjegla javna nabava, glavni motiv cijelog slučaja.

Fotografija: Nikola Cutuk / PIXSELL