​Rezultati pojačanih aktivnosti policije tijekom Martinja

Povodom proslave „Martinja“ Policijska uprava sisačko-moslavačka provela je pojačane aktivnosti u cestovnom prometu, prvenstveno usmjerene na nadzor alkoholiziranosti sudionika u prometu.

Utvrđeno je ukupno 115 prometnih prekršaja, od kojih se 9 prekršaja odnosilo na vožnju pod utjecajem alkohola.

Tijekom postupanja uhićene su tri osobe te je zbog počinjenih prekršaja proveden žurni postupak, dok su dvije osobe smještene u posebne prostorije policijskih postaja do otriježnjenja.

Alkotestirano je 115 vozača te je utvrđena najveća koncentracija alkohola od 2,34 promila vozaču osobnog vozila na području Petrinje. Najveća izmjerena brzina bila je 170 km/h, izmjerena automobilu bosanskohercegovačkih nacionalnih oznaka, oko 14 sati, na autocesti A3 na području Kutine.