Predstavnicima ženskih sportskih klubova, koji su se javili na Javni poziv Zajednice sportskih udruga i saveza SMŽ, uručeni su ugovori u sklopu programa „Poticanje razvoja ženskog sporta u Sisačko-moslavačkoj županiji“.
Župan Ivan Celjak i predsjednik Zajednice Marko Badrić ugovore su uručili predstavnicima Odbojkaškog kluba Sunja, Malonogometnog kluba Petrinjčica, Športskog košarkaškog kluba Sisak, Atletskog kluba JAK Jasenovac, Stolnoteniskog kluba Mladost Petrinja, Športskog nogometnog kluba Frankopan te ženskim rukometnim klubovima Sisak i Petrinia. Cilj programa je zadržavanje postojećih i uključivanje novih dobnih skupina djevojčica i djevojaka u bavljenje sportom.
„Nastavljamo s poticanjem razvoja ženskog sporta, jer ovaj projekt pokazuje dobre rezultate. Sve više djevojčica se uključuje u rad klubova koje potičemo. To nam je i bio cilj, a cilj je i zadržavanje djevojčica da i nakon završene srednje škole nastave svoj seniorski put u klubovima u kojima su i počele trenirati“, rekao je župan Celjak.
Poticanje razvoja ženskog sporta, samo je jedan od projekta koje Sisačko-moslavačka županija provodi putem Zajednice sportskih udruga i saveza SMŽ.
„Novi projekt koji smo pokrenuli je Centar izvrsnosti u sportu u SMŽ. Smatram da ćemo kroz Centar izvrsnosti kvalitetno razviti sport u cjelini na području naše županije i stvarati kvalitetne sportaše koji će ostvarivati sjajne rezultate, ne samo u mlađim uzrasnim kategorijama, nego i u kategorijama seniorki i seniora“, zaključio je župan Celjak.
Predsjednica ŽRK Petrinia iz Petrinje Mirela Hrvačević istaknula je kako se u njihovom klubu sve više povećava broj djevojčica koje treniraju rukomet i trenutno ih je oko 70.
„Imamo fantastične uvjete treniranja. Zadnjih godina smo se ekipirali što se tiče trenerskog kadra uz pomoć Sisačko-moslavačke županije i Grada Petrinje. Drago mi je da su i roditelji prepoznali naš dobar rad i organizaciju kluba“, rekla je Mirela Hrvačević.
Zadovoljna uvjetima treniranja je i Sandra Gorša, trenerica u OK Sunja u kojem trenira oko 50 djevojčica.
„Uvjeti su odlični, imamo dvoranu na raspolaganju, s terminima nemamo problema. Djevojke i djevojčice vole dolaziti na treninge, vesele se treninzima i doista smo zadovoljni“, istaknula je trenerica OK Sunja.