Održana svečana sjednica Skupštine Obrtničke komore SMŽ

Svečanom sjednicom Skupštine obilježen je 20. lipnja u Sisku Dan Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije.

Predsjednica Obrtničke komore SMŽ Ivanka Čačić u svom je obraćanju podsjetila kako su se aktivnosti Komore intenzivirale nakon katastrofalnog potresa krajem 2020. godine: „Nešto nam je sve jako dinamično od potresa, jer uz sav ostali rad kojim se mi bavimo kao Obrtnička komora, pokušavamo pomoći našim obrtnicima da se uključe u samoobnovu. Radili smo tribine, puno sastanaka smo obavili općenito, s ministarstvima, sa Županijom, sa svima. U suradnji s Ministarstvom prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine odradili smo tribine na temu obnove u Sisku, Petrinji i Glini i predstavili naše obrtnike“, rekla je Čačić.

Izrazila je zadovoljstvo pozitivnim trendovima u Hrvatskoj koji se ogledaju u sve većem broju obrta i zaposlenih obrtnika: „Imamo porast obrtništva u cijeloj Hrvatskoj, pogotovo u našoj županiji zbog toga što imamo lijepe potpore od Vlade Republike Hrvatske, lijepe subvencije. Postoji zapravo puno pogodnosti koje su uključene u to da obrt treba otvoriti baš u našoj županiji, da ljudi dođu baš u našu županiju. Porast je i radi subvencija Zavoda za zapošljavanje koji potiče samozapošljavanje, da obrtnik može sam sebe zaposliti i u rad eventualno uključiti još neke djelatnike. Sami možemo puno, ali zajedno možemo sve“, kazala je Čačić zahvalivši i Sisačko-moslavačkoj županiji na partnerstvu i potpori.

U ime Sisačko-moslavačke županije obratio se zamjenik župana župana Mihael Jurić koji je istaknuo posebnu važnost gospodarstvenika i obrtnika u našem društvu.

„Rekao bih kako su najvrjedniji sloj našeg društva. Sisačko-moslavačka županija, posebno naš župan Ivan Celjak, cijeni i poštuje naše gospodarstvenike i obrtnike, jer vi ste naši poslodavci, vi zapošljavate ljude i plaćate poreze, nakon hrvatskih branitelja vi ste najvrjedniji dio našega društva. Sigurno radno mjesto i redovita plaća, jamac je opstanka i ostanka ljudi na našem području. Čestitam našoj Obrtničkoj komori koja okuplja obrtnike. Sisačko-moslavačka županija pomaže svojim gospodarstvenicima i obrtnicima kojima smo putem HBOR-a osigurali i povoljne kredite…Također, pohvaljujem Obrtničku komoru u komunikaciji s ostalim obrtničkim komorama na području Republike Hrvatske. Posebno zahvaljujem obrtničkim komorama s područja Republike Hrvatske, konkretno iz Splitsko-dalmatinske županije koji su iznimno puno pomagali na našem području za vrijeme potresa”, rekao je među ostalim Jurić.

Izaslanik predsjednika Hrvatske obrtničke komore, Antun Trojnar također je istaknuo odličnu suradnju Obrtničke komore SMŽ i Sisačko-moslavačke županije, naglasivši kako je riječ o pozitivnom primjeru. „Obrtnici su važni za svaku županiju i grad“, naglasio je Trojnar.

Na svečanoj sjednici dodijeljena su i priznanja najzaslužnijima i onima koji svojim radom i djelovanjem doprinose razvoju županijske Obrtničke komore, a svečano su promovirani i novi majstori struke te pohvaljeni najbolji naučnici i njihovi mentori.