Županija raspisala Javni poziv za projekte tradicijskih i umjetničkih obrta

Sisačko-moslavačka županija je raspisala Javni poziv za projekte tradicijskih i umjetničkih obrta. Za bespovratne potpore županija je u proračunu osigurala 27 tisuća eura. Podnositelj prijave je dužan sudjelovati u financiranju predloženog projekta u iznosu od minimalno 30 posto, a najviši iznos potpore može biti do 1300 eura.

Cilj ovog javnog poziva je doprinos očuvanju i razvoju tradicijskih obrta koji baštine posebne zanatske vještine i umijeće oslanjajući se na obrasce tradicijske kulture, umjetničkih obrta koji se odlikuju proizvodima i uslugama visoke estetske vrijednosti.

Primatelji sredstava potpore po ovom javnom pozivu mogu biti obrti koji pripadaju grupaciji tradicijskih i umjetničkih obrta sa sjedištem u našoj županiji i koji obavljaju djelatnost na području naše županije.

Javni poziv otvoren je 17. siječnja, a traje 30 dana.

Više o navedenom Javnom pozivu i što je sve potrebno dostaviti od dokumentacije možete saznati na mrežnim stranicama Županije.