Kandidati za župana Sisačko-moslavačke županije

U utrku za čelno mjesto Sisačko-moslavačke županije na predstojećim lokalnim izborima ide šest kandidata: Daniel Berdais, Ivan Celjak, Luca Gašpar Šako, Adelina Ivković, Damir Markuš i Ivo Žinić.

DANIEL BERDAIS (Nezavisni)

Daniel Berdais, dugogodišnji novinar i urednik, nezavisni je kandidat za novog župana Sisačko – moslavačke županije, a jednoglasnom odlukom njegovu kandidaturu podržava i Županijski odbor SDP-a. „Smatram da je izlazak na izbore naše pravo, ali i obveza i kada sam procijenio da mogu pomoći da su ljudi oko mene sretniji i optimističniji, odlučio sam se kandidirati. Promjena je nužna jer našu županiju već godinama krase pridjevi najgora, najsiromašnija, najzapuštenija i to treba mijenjati. U Sisačko-moslavačkoj županiji do sada se uglavnom životarilo i uglavnom se ona zanemarivala te je sada vrijeme za promjene i rješavanje problema koji tište građane. Nudim im viziju moderne i efikasne županije u kojoj se cijeni znanje i poštenje“ – ističe Berdais.

Kandidatkinja za njegovu zamjenicu je Marinela Perković.

IVAN CELJAK (HDZ)

Ivan Celjak, magistar prava, aktualni je saborski zastupnik, a u razdoblju od 2017.-2020.godine obnašao je dužnost zamjenika župana.

“Motivacija za kandidaturu proizlazi upravo iz velike katastrofe koja nam se dogodila. Svjestan sam da sada, više nego ikada, našoj županiji i našim građanima treba jedan novi početak, ovaj put pravi početak, koji moj tim i ja možemo ponuditi  i realizirati”, istaknuo je Ivan Celjak, kandidat Hrvatske demokratske zajednice za župana Sisačko-moslavačke županije na predstavljanju svoje kandidature.

„Otvaraju nam se značajni izvori financiranja, zato je ključno da ih sve skupa odgovorno i učinkovito iskoristimo za gradnju pravog početka.“ – naglasio je predstavljajući svoj program “Zajedno gradimo novi početak” u kojem će se posebna pažnja posvećivati ulaganjima u poljoprivredu, zdravstveni sustav, obrazovanje, razvoj kontinentalnog turizma, mlade, sport.

Važnom smatra koordinaciju s državnim institucijama, s mobilnim timovima koji su na terenu i prate potrebe stanovništva te informiranje ljudi o pravima i tijeku obnove.

Potporu je dobio od HSLS-a, HSS-a, HSP-a, HKS-a, HNS-a, i HSU-a, a upravo te stranke će zajedno s HDZ-om i zajedno izaći na izbore za Županijsku skupštinu Sisačko-moslavačke županije.

Kandidat za njegovog zamjenika bit će Mihael Jurić, predsjednik HDZ-a Grada Petrinje.

LUCA GAŠPAR ŠAKO (MOST)

Luca Gašpar Šako petrinjska je aktivistica koja ističe kako iza nje stoji stručni tim ljudi koji ima spremne projekte za obnovu naše županije.

„Neću vam obećavati nikakve završetke autocesta, otvaranje stotine i tisuće novih radnih mjesta kao što nam obećavaju već 30 godina. Molim vas samo da izađete na izbore i da nam se pridružite u borbi protiv kriminala i korupcije.  Moj tim će raditi na programima i rješavanju problema naše županije, a ja ću raditi ono što najbolje znam. Suprotstaviti se kriminalu i korupciji. Obići svaki dom ove županije, svakog čovjeka jer je svaki pojedinac snaga ove županije i Domovine.“ – ističe kandidatkinja čiji je glavni cilj promijeniti stvarnost naše županije i naš život!

ADELINA IVKOVIĆ (Narodna stranka-Reformisti)

Adelina Ivković, kandidatkinja je Narodne stranke Reformisti za županicu Sisačko-moslavačke županije, kao svoju prednost pred ostalim kandidatima ističe činjenicu da dolazi iz privatnog, odnosno, realnog sektora te ima veliko radno iskustvo.

Njezin program temelji se na unaprjeđenju gospodarstva i poljoprivrede, obrazovanja i školovanja, izgradnji nužne prometne infrastrukture, obnovi zdravstvenih objekata i socijalnih ustanova, proširenju zdravstvenih usluga i povećanju dostupnosti zdravstvene zaštite, razvoju zdravstvenog turizma i drugih selektivnih oblika turizma posebnih interesa, poput tradicijskog turizma kulturne baštine, obrazovnog, religijskog te avanturističkog i sportskog. „Ono što vam ja mogu obećati kao buduća županica, ako mi date svoje povjerenje, je da ću raditi.“-poručuje biračima Ivković.

Kandidatkinja za njezinu zamjenicu je Petrinjka Natalija Antić Bijelac.

DAMIR MARKUŠ (Domovinski pokret)

Damir Markuš, hrvatski branitelj i zamjenik gradonačelnika Kutine, kandidat je Domovinskog pokreta za župana Sisačko-moslavačke županije.

Predstavljajući svoj program Markuš je napomenuo kako je Sisačko-moslavačka županija jedna od najsiromašnijih u Hrvatskoj, za što okrivljuje sve dosadašnje vladajuće strukture. “U našoj županiji vladaju centralizam, korupcija, nepotizam, sve najgore što može biti. Za to smo svi zajedno odgovorni, jer vi svi morate izaći na izbore, vi koji ne izlazite. Nije svejedno kome dati glas. Ovi svi dosadašnji nisu ga zaslužili, oni su nas doveli u ovo stanje i oni nas ne mogu izvući iz tog stanja, već nas dublje povući u ponor. Zašto Domovinski pokret? Zašto smo mi vi, mi smo iz naroda, mi nismo oni, njih baš briga za vas, a mi svaki dan dokazujemo da smo za i uz hrvatski narod. Kao župan prvo što ću učiniti da bismo mogli krenuti dalje je uvesti red i odgovornost. Da bismo uspjeli morate izaći svi i dati glas Domovinskom pokretu. Vaš glas neće biti glas razočaranja i prijevare, naprotiv bit će to glas nade. Izađite svi na izbore zašto što svoje volimo”- kazao je tom prilikom Markuš.

Kandidatkinja za njegovu zamjenicu je Ines Simić, predsjednica sisačkog ogranka ove stranke.

IVO ŽINIĆ (Nezavisni)

Ivo Žinić početkom travnja, nakon 30 godina članstva, napustio je Hrvatsku demokratsku zajednicu i najavio kandidaturu za još jedan mandat. „Razlog moga istupanja iz stranke su načini i metode koje su korištene unazad godinu dana s ciljem destabiliziranja mene kao župana, a osobito kao predsjednika ŽO HDZ-a Sisačko-moslavačke županije“ – naveo je prilikom istupanja istaknuvši kako je Sisačko-moslavačka županija uvijek iz zahtjevnih situacija izlazila jača i bolja. „Moj cilj će i dalje biti stabilizacija, obnova i oporavak županije. I dalje ću biti posvećen radu za boljitak naših mladih, za sigurnost naših starijih, za očuvanje radnih mjesta, za opće dobro.“ – istaknuo je zahvalivši pritom svima koji ga podržavaju te obećavši kako ih neće iznevjeriti.

Kandidat za njegova zamjenika je Goran Markovac.

Kandidature za župana i njegova zamjenika te za Županijsku skupštinu možete pogledati na slijedećoj poveznici: https://www.smz.hr/dokumenti/2015-05-07-13-20-30/lokalni-izbori-2021-godine.