Većina djelatnika odgojno-obrazovnih ustanova ne želi se cijepiti

Započelo je cijepljenje zaposlenika i nastavnika u školama, a velika većina ih se ne želi cijepiti.

U Sisačko-moslavačkoj županiji se pozivu na cijepljenje odazvalo manje od 20% radnika, odnosno njih 507 od 2585. Manji interes od naše županije iskazan je samo u Dubrovačko-neretvanskoj gdje se želi cijepiti nešto manje od 17% djelatnika.  

Što se tiče naše županije Ministarstvo znanosti i obrazovanja napominje kako su odgojno-obrazovni djelatnici sredinom ožujka već imali organizirano cijepljenje u jednom dijelu županije, odnosno na potresom pogođenom području, tako da je ondje već cijepljen dio djelatnika.

Najviše zainteresiranih, nešto više od 45%, je u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Podsjetimo, županije su ministarstvu obrazovanja, a na zahtjev Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, morali dostaviti popis zainteresiranih za cijepljenje. Iako iz HZJZ-a, kao i ministarstva zdravstva, nije izrijekom rečeno da će oni s popisa sigurno biti cijepljeni, kao što nije ni jasno kojim cjepivom će se cijepiti, županije su odradile popis zainteresiranih nastavnika i sada čekaju daljnje upute.