Šimunu Filipoviću – zlato na prvenstvu države

U Slunju je održano završno prvenstvo države u kickboxingu u full contactu J/S;seniori light contact i Sk kick light. Natjecalo se 211 natjecatelja iz 51 kluba. U cjelodnevnom natjecanju i pod vrlo teškim temperaturnim uvjetima Šimun Filipović Sk ostvario je najbolji natjecateljski rezultat. U kategoriji -69 kg kick light osvojio je u vrlo napetim i izjednačenim borbama 1.mjesto.  U ¼ pobijedio je Dorian Kupčinec (Jastreb)3:0; ½ Fran Čandrlić(Draga) 2:1; 1/1 Toni Premić(Pretorijan)3:0. S ovim rezultatom Šimun si je otvorio put za svjetsko kadetsko prvenstvo koje se ove godine održava u Italiji početkom rujna. Šimun je u borbama pokazao vrlo veliku tehničku dotjeranost i upornost, što je rezultiralo zlatom…

U konkurenciji seniorki u full contactu je nastupila Gracia Marić u -48kg. Finalnu borbu je izgubila od nešto bolje Snježane Prgomet iz Dalmatina s 3:0.Nakon poduže pauze, bio je to dobar povratak Gracie, no ponestalo je malo snage pri kraju borbe, pa je Prgomet preokrenula borbu na maloj bodovnoj razlici u svoju korist. Dagmar Marinić je polu finale izgubila od odlične Kristine Mikec s 3:0. No sa vrlo žestokom borbom s obe strane možemo biti zadovoljni. Junior Ivan Šokac u skupini -86kg full contact izgubio je od iskusnijeg Tino Patrlja Imotski 0:3…Pošto je ovo Šokcu bio prvi nastup u vrlo žestokoj konkurenciji full contacta možemo biti zadovoljni s njegovim pokazanim potencijalom i daljnjim mogućnostima. Polu sezona se završava na ‘Makarska Summer Cup 2018’ koji se održava 09.06.2018. Očekuje se oko 400 natjecatelja iz više zemalja. – rekao je trener kluba Josip Cerovec.