U Kutini je proteklog vikenda mnoštvom sadržaja obilježeno Petrovo slavlje kutinsko. Program u organizaciji Turističke zajednice započeo je 20. lipnja i trajao do samog Petrova 29. lipnja. Središnji program održavao se u petak i subotu na gradskom trgu, ali i na sportskim terenima i bazenu gdje je održan velik broj sportskih sadržaja.



„Nama je u interesu u desetodnevnom slavlju prikazati sve najbolje što Kutina nudi. Ovdje na štandovima možete vidjeti prezentaciju svega onoga što naši OPG-ovci, ustanove i udruge rade tijekom cijele godine. Možemo biti sretni s tim bogatstvom i pokazati ga upravo prilikom ovakvih manifestacija. Drago nam je da je na Petrovu prisutno i svake godine sve više posjetitelja“, rekla je direktorica Turističke zajednice Ivana Grdić.

Trg dr. Franje Tuđmana u petak i subotu ispunili su folkloraši na folklornim susretima gdje se plesalo i petrovsko kolo, bili su tu zborovi i pjevačke skupine, Moslavački stol, ali i nastupi najmlađih od akrobatskog rokenrola, do mažoretkinja, i cheer lider kluba Iskrica. Mogli su se čuti i zvuci Puhačkog orkestra Krešimir, kušati gulaš restorana Kod bake, te kušati vina renomiranih kutinskih vinara.





U Muzeju Moslavine održane su ekološke radionice u suradnji s Eko Moslavinom „Živi umjetnost, kreativna strana otpada“ koju je vodila akademska slikarica Ivana Ožetski, a vrata Muzeja bila su otvorena i za razgledavanje rotirajuće izložbe etnografskog odjela Muzeja, „Baština koja živi i traje“.

Kao posebna zanimljivost bili su oldtimeri koji su se provozali Kolodvorskom ulicom u sklopu 5. oldtimer cabrio skupa.


Velik broj djece sudjelovao je i na utrci „5 za Petrovo“ koju je i ove godine u parku uspješno organizirao sportski Klub Jump iz Kutine.

Isto tako značajan broj djece sudjelovao je i na radionicama Kutinskog talenta koji je uz pomoć dramske pedagoginje Marije Lenić iz Studia KriD iznjedrio kazališnu predstavu koju su stvarala sama djeca. (foto: gp/ TZ Grada Kutine)




Petrovo je završilo nastupima Dražena Zečića, grupa Silente i Brkovi, te na samo Petrovo pohvaljenim duhovnim koncertom Antonia Tkaleca.
