Tena Kačmarčik – srebrna na Svjetskom kupu

U Budimpešti je završio trodnevni klupski Svjetski kup u svim disciplinama kickboxinga i dobnim uzrastima. Nastupilo je ukupno 333kluba iz 43 zemlje s 2024 sportaša u 3009 startova. Vodile su se iznimno teške borbe za svaki krug natjecanja. Kutinčanima mogu biti zadovoljni sa svojim uspjehom u mlađim dobnim uzrastima. S osvojenim srebrom i dvije bronce dokazali su svoju neospornu kvalitetu. U ovom borilačkom grotlu najbolje se snašla Kadetkinja Tena Kačmarčik koja je kroz tri borbe ušla u finale svoje skupine – 32kg. U 1/8 svladala je Gabriela Naidinova(BUL) 7:-2:1/4Nikolaja Georgieva(BUL) 5:3:1/2 Zofia Prezybylska(Pol) 11:3 i finale je izgubila od Natalie Kovalske(POL) 3:9.Ukupno uzeto odličan učinak,i velika razvojna mogućnost ispred Tene.Mlađi kadet Borna Burmudžija tatakođer je vrlo dobro radio i stigao do polufinala svoje skupine koja brojila 24 natjecatelja. U 1/8 svladao je Yordanov Pavel(BUL) 6:4: 1/4 Bajor Aleksandraa(POL) 4:1: 1/2 izgubio od Collinge Lucad(GBR) s 0:10.Broncu je osvojila i Renata Hoško u skupini +46kg.mlađih kadetkinja. Ona je u 1/4pobijedila Lilly Heiler (GER) 12:2:a polufinale izgubila od Ivane Petrove(BUL) s 6:9.Naš Junior Vanja Burmudžija dao je se sve od sebe da se probije u ovoj snažnoj svjetskoj konkurenciji. Vanja je ove godine prešao iz starijih kadeta u juniorski dobnim uzrast i promijenio skupinu više te je to bila i daleko teža zadaća. Vanja je u 1/8pobijedio Baran Karakoc(TUR) 9:5, te izgubio 1/4 od Gracia Gonzales Adan(Mex) 15:18 s produžecima. Uglavnom do EP Vanja može popraviti određene tehnike i ponovno napasti na prvo mjesto kao i prošle godine kada je u starijim kadetima osvojio svjetsko prvenstvo u – 63kg – izvještava Josip Cerovec.